(((((گل نرگس)))))

اخبار و تصاویر خوروبیابانک

کجائی نخل ؟ کجائی ؟

روحش شاد و یادش گرامیباد

+ نوشته شده در  پنجشنبه 27 فروردین1388ساعت 1:51 قبل از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

کدورت همسر الهام از ميرحسين

فاطمه رجبي در يادداشت اخير خود اعلام کرد ميرحسين موسوي را نخواهد بخشيد. همسر سخنگوي دولت در يادداشتي در پاسخ به اطلاعيه اخير ميرحسين واکنش نشان داد و با حمله دوباره به وي اتهاماتي را عليه نخست وزير دوران جنگ مطرح کرد. ميرحسين موسوي هفته گذشته در اطلاعيه يي به يکي از طنزنويسان خارج از کشور که فاطمه رجبي را دستمايه طنز خود قرار داده بود توصيه کرد شئون اخلاقي درباره وي را رعايت کند. اما رجبي از حمايت ميرحسين برآشفت و نوشت؛ «موسوي با آن اطلاعيه افراد جامعه را به خواندن آن مطالب مبتذل عليه من سوق داده است زيرا غير از اصلاح طلبان کسي مطالب سايت فيلتر شده اين فرد را نمي خواند که در اين صورت او را هرگز نمي بخشم.» عيدي احمدي نژاد به کارکنان بيمارستان؛ يکي از کارکنان بيمارستان بهرامي تهران در تماس با روزنامه اعتماد اعلام کرد محمود احمدي نژاد در ديدار نوروزي با پرسنل اين بيمارستان که هفته نخست فروردين صورت گرفت به هر يک از کارکنان 100 هزار تومان عيدي داده است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه 27 فروردین1388ساعت 0:54 قبل از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

زن جوان به دست پسر همسایه کشته شد

پسر متهم به قتل زن جوان در جلسه بازجویی اعتراف کرد، پس از به قتل رساندن زن طلاها را دزدیده و به او تعرض کرده است. افشین روز چهارشنبه هفته گذشته به اتهام قتل زنی که در همسایگی خانه شان بود دستگیر شد و روز گذشته نزد اصغر زاده بازپرس شعبه دوم دادسرای جنایی به قتل وی اعتراف کرد...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 27 فروردین1388ساعت 0:51 قبل از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

خودکشي دختر دانشجو براي فرار از تعرض

اعتماد: پرونده مرگ دختر دانشجويي که در بيمارستان لقمان به طرز مشکوکي جان باخته بود با اعلام نظر متخصصان پزشکي قانوني وارد مرحله جديدي شد و ابعاد تازه يي از زندگي اين دختر براي قضات شعبه 71 دادگاه کيفري استان تهران روشن شد. به گزارش خبرنگار ما، دو سال پيش به ماموران پليس خبر دادند دختر جواني به نام روشنک در بيمارستان لقمان جان باخته است...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 27 فروردین1388ساعت 0:50 قبل از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

دختر دانش آموز در دام داماد خانواده

داماد خطاكار خانواده‌اي كه با زور و تهديد وارد منزل پدرزنش شده و خواهرزن 17 ساله‌اش را مورد آزار و اذيت قرار داده بود، تحت تعقيب پليس تهران قرار گرفت. به گزارش «جام‌جم>، ماجراي حادثه روز گذشته هنگامي فاش شد كه زن ميانسالي با ارائه دادخواست در شعبه ششم بازپرسي دادسراي عمومي و انقلاب ناحيه 5 تهران، از داماد خانواده به اتهام آزار و اذيت دختر 17 ساله‌اش شكايت كرد. زن شاكي در تشريح ماجرا به بازپرس يونسي گفت: از چند‌هفته قبل، متوجه تغييراتي در رفتار دختر 17 ساله‌ام شدم. او حاضر به رفتن به مدرسه نبود و مدام از اعضاي خانواده كناره‌گيري مي‌كرد و هر مرتبه كه علت را جويا مي‌شدم، پاسخي نمي‌داد. شب گذشته، دخترم به حمام رفت و چون مدتش طولاني شد دلواپس شدم و با كوبيدن در حمام، دخترم را صدا زدم كه او گريه‌كنان فرياد زد بگذاريد بميرم، ديگر زندگي برايم ارزشي ندارد. پس از شنيدن اين حرف‌ها در حمام را باز كردم و دخترم را ديدم در حالي كه تيغي در دست داشت و در حمام بيهوش افتاده بود. بلافاصله از حمام بيرونش آوردم. سپس او گريه‌كنان راز حادثه را فاش كرد. دخترم در تشريح حادثه گفت: اواخر اسفندماه سال گذشته در منزل تنها بودم كه در آپارتمان باز شد. از اتاق نشيمن به سمت در ورودي آپارتمان رفتم كه يكدفعه داماد خانواده را ديدم. به او گفتم چگونه وارد منزلمان شده كه توجهي به حرف‌هاي من نكرد و به سويم حمله‌ور شد و با زور و تهديد مرا مورد آزار و اذيت قرار داد. به دنبال شكايت اين زن، پرونده‌اي تشكيل و به اداره آگاهي تهران ارسال شد و ماموران با اطلاعاتي كه از شاكي به دست آوردند، جستجو براي دستگيري داماد آزارگر و تحقيق از اين دختر دانش‌آموز را آغاز كرده‌اند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه 27 فروردین1388ساعت 0:21 قبل از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

تعجب نسل سومي ها

+ نوشته شده در  چهارشنبه 26 فروردین1388ساعت 2:3 قبل از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

اوباما مراسم «غلتاندن تخم‌مرغ» را در کاخ‌سفید برگزار کرد

همزمان با بی‌رونقی "عید پاک" مردم آمریکا به دلیل بحران‌های مالی، باراک اوباما مراسم غلتاندن تخم مرغ را با رونق کامل در کاخ سفید برگزار کرد.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 26 فروردین1388ساعت 1:54 قبل از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

سرقت اینترنتی 280 میلیون تومان از یک شرکت تبلیغاتی در تهران

با تلاش ماموران اداره آگاهی تهران بزرگ پنج سارق اینترنتی که اقدام به سرقت 280 میلیون تومان از حسابهای یک شرکت کرده بودند بازداشت شدند. رئیس مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در گفتگو با مهر با اعلام این خبر گفت: در تاریخ 18 اسفند ماه سال گذشته پرونده ای تحت عنوان " جرایم اینترنتی" حسب دادخواهی نماینده حقوقی یک شرکت تبلیغاتی از سوی دادسرای ناحیه 21 تهران به منظور رسیدگی تخصصی به اداره پانزدهم پلیس آگاهی ارجاع شد.سرهنگ مهدی احمدی افزود: نماینده این شرکت که به عنوان شاکی در اداره آگاهی حضور داشت به کارآگاهان توضیح داد که چند فرد ناشناس با دستیابی غیر مجاز به رمز عبور حسابهای شرکت مذکور و نفوذ به سیستم رایانه این شرکت، مبلغ 280 میلیون تومان را از حساب شرکت برداشته و به حسابهای خودشان منتقل کرده اند.با توجه به ادعای شاکی و اقدامات پلیسی یکی از کارمندان شرکت به نام "آمنه - م" به عنوان مظنون شناسایی و برای ادای پاره ای توضیحات به اداره آگاهی منتقل شد.به گفته سرهنگ احمدی این خانم در طول تحقیقات به جرم خود با همدستی چند تن از کارمندان و کارکنان شرکت مذکور اعتراف کرده و اظهار داشت که با دستکاری در سیستم رایانه ای این شرکت مبلغ مورد اشاره را به نفع خود و افرادی دیگر به نام های "ستار - ر"، "محبوبه - آ"، "فاطمه - آ " و " محسن- م " برداشت نموده است.با اعتراف صریح این متهم تیمی تشکیل و همدستان وی نیز بلافاصله دستگیر شدند. این افراد پس از تکمیل پرونده و تهیه دادخواست به دادسرا منتقل شدند.


+ نوشته شده در  چهارشنبه 26 فروردین1388ساعت 1:49 قبل از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

خوش خبری

بارش باران بهاری به شکرانه خداوند برای چندمین بار در شهر خور باریدن گرفت و موجب خوشحالی و شادی کشاورزان منطقه شد . با توجه به بارش بارانهای اخیر در بیابانهای منطقه خور هر چی چاله چوله ای تو بیابون بوده پر از آب شده و مردم را به صحرا و بیابان می کشاند .

الهی شکرت ، ممنونیم ، بازم ادامه داشته باشه خیلی خوبه

 ولی خدا کنه به تگرگ نشه!!!!  

+ نوشته شده در  سه شنبه 25 فروردین1388ساعت 8:9 قبل از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

اصفهان . خوروبیابانک شور همدلی

در پی سفر ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و  اعضای محترم هیئت دولت به اصفهان شهر گنبدهای فیروزه ای امروز 19/1/1388 شهر خور نیز میزبان جناب آقای بشارتی معاون محترم رئیس جمهور بود . ایشان که ساعت 11 به شهرمان تشریف فرما شدند با استقبال گرم مردمی و مسئولین محترم بومی خور روبرو شدند پس از مراسم استقبال به سالن اجتماعات دبیرستان امام خمینی (ره) خور و سپس  جهت سخرانی و  دیدار مردمی روانه مسجد النبی شد. ایشان در بیانات خود فرمودند که قول و وعده های الکی به مردم نمی دهم  و فقط حامل  پیام  و درخواستهای شما به رئیس جمهور میباشم . سفر ایشان به خور را به فال نیک گرفته و امید واریم منشأ خدمات خوبی برای شهروندان خوری بوده و حامل پیامهای همشهریان به جناب آقای رئیس جمهور باشند ( علی الخصوص پیگیری شهرستان شدن خور ) که حتما خواهند بود.

جهت دیدن عکسها به ادامه مطلب رجوع کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 19 فروردین1388ساعت 9:56 بعد از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

یک مادر و دختر زنده مانده از زلزله در مرکز ایتالیا

خدا شانس بده !!!!!!!

+ نوشته شده در  چهارشنبه 19 فروردین1388ساعت 8:53 بعد از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

چه کسي دل خوردن اين نانها رو داره؟

تصور کنيد وارد يک نانوايي شويد و ببينيد نانها به شکل اعضاي تکه تکه شده بدن انسان به طرز وحشتناک پشت ويترين قرار گرفتند.

خوشمزه است نه؟

هنرمندي که خالق اين آثار هست کيتيوات اوناروم نام دارد.او داراي مدرک کارشناسي ارشد در هنرهاي زيبا مي باشد .او در نانوايي که متعلق به خانواده اش مي باشد با استفاده از هنر خود و خمير نان و مواد خوراکي ديگر مانند رزين و شکلات به خلق مجسمه هايي اين چنين دلخراش مي پردازد.

مترجم: آناهيتا پارساپور

جهت دیدن تصویر به ادامه مطلب رجوع کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 19 فروردین1388ساعت 8:51 بعد از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

گشت‌هاي اخلاقي سركوب "زن" به معناي مطلق كلمه است

همسر ميرحسين موسوي: گشت‌هاي اخلاقي سركوب "زن" به معناي مطلق كلمه است

۱۷/۱/۱۳۸۸

15:45

به گزارش خبرنگار "سرويس فضاي مجازي " خبرگزاري فارس، زهرا رهنورد، همسر ميرحسين موسوي يكي از كانديداهاي انتخابات رياست جمهوري دهم طي ياداشتي در سايت كلمه، وضعيتي نامطلوبي از جايگاه زنان كشور ارائه كرده است.
وي در بخشي از ياداشت خود در توضيح وضعيت زنان مي‌نويسد...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 19 فروردین1388ساعت 0:36 قبل از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

تصاویر تمام زنان صدام + مدت زمان ازدواج‌ها

اگه به مدت زمان ازدواج‌ها نگاه کنید،‌متوجه می‌شوید که بعضی‌ها فقط چند ساعت بوده است!!

واقعا" شرم آوره !!!!!

+ نوشته شده در  چهارشنبه 19 فروردین1388ساعت 0:27 قبل از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

افراد پراسترس بیشتر به سكته مغزی دچار می‌شوند

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: افرادی كه توانایی مدیریت استرس خود را ندارند و بیشتر از دیگران در شرایط استرس قرار می‌گیرند بیشتر به سكته مغزی مبتلا می‌شوند.
شهرام ابوطالبی متخصص مغز و اعصاب در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس اظهار داشت: با پیشرفته و صنعتی شدن جوامع و به دنبال آن افزایش عوامل استرس زا، میزان بیماری‌های با منشاء استرسی بسیار زیاده شده است. وی با اشاره به نقش استرس در بیماری‌های مغز و اعصاب تصریح كرد: اخیراً مشخص شده استرس در ایجاد بیماری‌های صرع و ام اس تاثیر زیادی دارد. ابوطالبی افزود: استرس در هنگام غذا خوردن نیز موجب افزایش تاثیر مواد مضر مانند چربی‌های اضافه می‌شود كه این امر منجر به تشدید بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود. وی خاطرنشان كرد: افراد در مواجهه با استرس دو گونه‌اند، بعضی افراد می‌توانند استرس خود را مدیریت كنند و برخی دیگر بیشتر نگران می‌شوند و توانایی مدیریت استرس خود را ندارند. وی در خصوص نحوه تاثیر استرس بر بدن انسان تصریح كرد: بدن انسان پس از مواجهه با استراس با افزایش ترشح آدرنالین موجب بالا رفتن ضربان قلب و نفس نفس زدن و در نتیجه افزایش حس هوشیاری و احتیاط می‌شود. ابوطالبی خاطرنشان كرد: داشتن یك رژیم غذایی سالم، خواب كافی در شب، تغییرات سالم در شیوه زندگی و یادگیری مهارت‌های كنترل استرس از مهمترین راه‌های كاهش استرس و كنترل آن است.
+ نوشته شده در  چهارشنبه 19 فروردین1388ساعت 0:14 قبل از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

راز ازدواج نكردن حضرت معصومه (س)

به گزارش سايت خبري قدس به نقل از حوزه: راز عدم ازدواج حضرت معصومه و خواهران او را نه در وصيت پدر بايد جستجو كرد و نه در نبود همسر متناسب و هم كفو، علت آن، وجود اختناق شديد هاروني و مأموني بود كه باعث شد احدي جرات نكند به راحتي به خانه موسي بن جعفر و بعد از او فرزندش رفت و آمد داشته باشد.

حضرت معصومه در يك نگاه ....


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 17 فروردین1388ساعت 0:6 قبل از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

لبیک الهم لبیک

  التماس دعا

+ نوشته شده در  یکشنبه 16 فروردین1388ساعت 1:8 قبل از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

تاریخچه ای از شهر خور مرکز بخش خوروبیابانک

 خور مركز بخش وسيع خوروبيابانک ‚ در شرقي ترين نقطه استان اصفهان بين 55 درجه و 32 دقيقه طوق شرقي از نصف النهار گرينويچ و 34 درجه عرض شمالي از خط استوا قرار دارد . فاصله اين شهر تا مركز شهرستان بالغ بر0 25 كيلومترو تا مركز استان 450 كيلومتر است .وسعت اين ناحيه بيش از ده هزار كيلومتر مربع است  يعني مساحتي بيش از كشور لبنان دارد . بخش خور از شمال به استان سمنان ، از جنوب به استان يزد ، از شرق به استان خراسان و از غرب به شهرستان كاشان محدود ميشود ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 15 فروردین1388ساعت 11:22 بعد از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)

 

و امّا دوستان خوبم ! بزرگواران ! عاشقان کوی دوست ! به این عکس ، خوب نگاه کنین !

ببینید که گنبد سبز مسجد النّبی چگونه دلها را بسوی دیار عاشقی به پرواز در میاورد و ....

آری ! مسجد پیامبر خدا (ص) ، شریف ترین و والاترین مسجد ، پس از مسجد الحرام است .

+ نوشته شده در  شنبه 15 فروردین1388ساعت 10:13 قبل از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

تصاویری از زیبائیهای خوروبیابانک

+ نوشته شده در  شنبه 15 فروردین1388ساعت 0:56 قبل از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

به بار نشستن درخت خرما پس از قربانی شدن:

در منطقه خور رسم  چنین است  که هر گاه میهمان عزیزی دارند  جهت اکرام آن میهمان گرانبها ترین و ارزشمند ترین موجودی خود را که همانا نخل خرما است به پای میهمان قربانی می کنند
بدین صورت که آن قدر شاخ و بال های درخت را  از بالا میبرند تا به مرکز آن که همان  قلب درخت و در اصطلاح پنیر درخت است می رسند
با این کار عملاً درخت از بین رفته و چون دیگر نه برگ و باری دارد نه آوندی به سرعت خشک شده و از بین میرود
اما در این میان گاهی پدیده هایی رخ میدهد که قدرت و عظمت خداوند را بیشتر مینمایاند
به بار نشستن درخت خرما پس از قربانی شدن آن  نیز از جمله این استثنائات است .
پدیده ای نادر که هر انسان هوشمندی را به تفکر وا می دارد
عید امسال این درخت به پای میهمانی قربانی شد همه این درخت را خشک شده فرض می کردند اما با به بار نشستن نخل ها پذیذه ای شگفت نگاه ها را به سوی این درخت جلب کرد : به بار نشستن درخت قربانی شده ( زاییدن درخت )

+ نوشته شده در  پنجشنبه 13 فروردین1388ساعت 0:39 قبل از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

زیبائی های بخش کویری خور وبیابانک

 بعلت نزول بارانهای رحمت الهی طی دو روز گذشته در منطقه خور وبیابانک بیابانهای خشک هم تماشائی شدند و شهروندان خوری را برای دیدن خود به صحرا کشاندند . 

  

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه 13 فروردین1388ساعت 0:8 قبل از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

السلام علیک یا ضامن آهو

امام رئوفم دل تنگت هستم مرا به سوي خويش بخوان...
چقدر دل تنگ صبح هاي دلچسب حرم و صداي نقاره خانه ام ...
چقدر دل ملکوتي مي شود وقتي زير باران رحمت خدا در حرم امام رئوف خيس لطفش مي شوي...
چقدر دلتنگ صحن گوهرشادت هستم مولاجان ، مرا درياب امام خوبيها...
يا علي  مدد و در پناه حق

+ نوشته شده در  چهارشنبه 12 فروردین1388ساعت 8:21 بعد از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

آغاز خروج نیروهای انگلیسی از عراق

پرچم هنگ سلطنتی نیروی دریایی ارتش انگلیس روز سه‌شنبه در بصره در مراسمی رسمی به نشانه آغاز خروج نظامیان آمریکایی از عراق پایین آورده شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 12 فروردین1388ساعت 8:18 بعد از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

رونمایی از دومین خودرو با برند ملی

دومین خودرو با برند ملى ایران خودرو به زودی با حضور مقامات بلند پایه کشورى رونمایى مى شود.

به گزارش سايت خبري قدس به نقل از واحد مرکزی خبر ،‌ مدیر عامل گروه صنعتى ایران خودرو گفت: با دستیابى به دانش طراحى و ساخت پلتفرم خودرو زمینه تولید دومین خودرو از محصولات ملى فراهم شده است.

منوچهر منطقى با بیان این که خودرو جدید حاصل نیم قرن تجربه خودروسازى ایران و همکاریهاى بین المللى با برند هاى معتبر است ، گفت :

تولید و عرضه همزمان درایران و سایت هاى خارج از کشور ایران خودرو از ویژگى هاى دومین خودرو با برند ملى ایران است.

وى تاکید کرد : با طراحى دومین محصول با برند ملى ، ایران خودرو به زنجیره و دانش فنى کامل طراحى و تولید خودرو مطابق با استاندارد هاى روز جهانى دست یافت .

منطقى افزود: درطراحى خودرو جدید که با کد پروژه ایکس 12 تعریف شده است چندین ویژگى براى پاسخگویى همزمان به نیاز و تقاضا هاى مشتریان داخلى و خارجى از جمله ایمنى ، زیبایى و قیمت مناسب در نظر گرفته شده است .

وی افزود : دومین خودرو با برند ملى ایران خودرو در کلاسC و با تنوع گسترده اى در موتور و تجهیزات ارائه مى شود و مشتریان ، امکان انتخاب مدل هاى متنوعى از این خودرو را دارند.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 12 فروردین1388ساعت 8:15 بعد از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

گفت و گو با شبنم قلی خانی

سینما روز _  شبنم قلي‌خاني با آن چهره معصومش سال‌هاست كه در دنياي هنر ايران نقش‌آفريني مي‌كند، او با سريال «مريم مقدس» و بازي در آن نقش حساس در اولين تجربه كاري‌اش توانست نگاه‌ها را به سوي خود معطوف كند. نكته ديگر در مورد او اين است كه از جمله بازيگران باسواد و تحصيلكرده سينماي ايران است كه ضمن بازي در فيلم سينمايي و سريال‌هاي تلويزيوني، استاد دانشگاه هم مي‌باشد...

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 12 فروردین1388ساعت 8:14 بعد از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

کنکوریهای 88 بخوانند

اطلاعات ثبت نامى داوطلبان ثبت نام کننده در آزمون سراسرى سال 1388 ، اواخر فروردین روى سایت سازمان سنجش به نشانى WWW.SANGESH.ORG قابل رویت خواهد بود.

به گزارش سايت خبري قدس ، داوطلبان لازم است با مراجعه به سایت سازمان ، به مشاهده اطلاعات ثبت نامى خود اقدام کنند و در صورت نیاز نسبت به اصلاح اطلاعات ثبت نامى خود براساس دستورالعمل مربوط اقدام کنند.

اطلاعیه تکمیلى سازمان سنجش در هفته نامه پیک سنجش دوشنبه 17 و 24 فروردین درج خواهد شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 12 فروردین1388ساعت 8:11 بعد از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

آتشفشانی زیر آب دریا

+ نوشته شده در  چهارشنبه 12 فروردین1388ساعت 1:19 قبل از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

«اشك‌ها و لبخندها» از 15 فروردين روي‌ آنتن شبكه يك

حسن فتحی از پخش مجموعه تلویزیونی اشکها و لبخندها با سه روز پخش در هفته از ۱۵ فروردین ماه خبر داد
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 12 فروردین1388ساعت 1:17 قبل از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

«سیر» و خواص دارویی آن

+ نوشته شده در  چهارشنبه 12 فروردین1388ساعت 1:15 قبل از ظهر  توسط حمید رضا یوسفی   | 

مطالب قدیمی‌تر